ESAB przedstawia iSeries – serię zautomatyzowanych plazmowych źródeł zasilania do precyzyjnego cięcia plazmowego.

07/11/2016

Firma ESAB wprowadziła na rynek źródła zasilania iSeries w ramach zintegrowanej oferty urządzeń zapewniających wyższą wydajność i obniżających koszty cięcia. „iSeries to obecnie najbardziej zaawansowane źródło zasilania dostępne na rynku", mówi Laszlo Hullam, Globalnej Automatyzacji Plazmy. „Nowa generacja urządzeń nie tylko zapewnia wyjątkowy stosunek kosztów do wydajności ale także umożliwia rozbudowywanie systemu wraz z rozwojem przedsiębiorstwa klienta".

Większa wydajność i lepsza jakość cięcia

Wykorzystując technologię HeavyCut® do poprawy jakości i precyzji cięcia seria urządzeń iSeries umożliwia przekazywanie części ze stołu do cięcia bezpośrednio do spawania, malowania lub montażu bez dodatkowej, kosztownej obróbki. Pozwala również przebijać wszystkie materiały, w tym stal nierdzewną i aluminium, o grubości do 50 mm przy natężeniu prądu na poziomie 400 A. Urządzenia z grupy iSeries zapewniają jakość cięcia na poziomie klasy ISO 3 lub wyższą w przypadku każdego materiału, od najcieńszego do grubości 50 mm, wyraźnie ograniczając konieczność ukosowania i obróbki po cięciu.

Technologia Water Mist Secondary (WMS™), która wykorzystuje azot jako gaz plazmowy oraz zwykłą wodę wodociągową do osłony, zapewnia doskonałą jakość cięcia i niższy koszt jednostkowy cięcia matali nieżelaznych. W przypadku stali nierdzewnej technologia WMS pozwala ciąć nawet 300 procent szybciej i obniża koszt jednostkowy cięcia o 20 procent lub więcej w porównaniu do systemów wykorzystujących mieszankę argonowo-wodorową jako gaz plazmowy.

Niższe koszty cięcia grubszych materiałów

iSeries pozwala również obniżyć koszt jednostkowy cięcia wykorzystując części zużywalne XTremeLive™ do cięcia przy natężeniu 300 i 400 amperów. Części te wykorzystują wielokrotne wkładki z hafnu zamiast wkładek pojedynczych i zbudowane są z dwuczęściowej końcówki, która pozwala utrzymać niższą temperaturę pracy. Lepsze chłodzenie wydłuża żywotność części i dokładność cięcia przez cały okres użytkowania końcówki, zwłaszcza w przypadku przebijania materiałów przy wyższych natężeniach prądu. Powyższe cechy wzięte razem mogą obniżyć koszty cięcia nawet do 30 procent w przypadku stali miękkich, co z kolei obniża koszt cięcia każdego metra materiału.

Elastyczność

Urządzenia z grupy iSeries dostępne są w konfiguracjach od 100 do 400 amperów umożliwiających cięcie blach o grubości do 50 mm. Wszystkie modele wyposażone są w taką samą szafkę sterującą oraz komponenty, a także technologię modułową StepUp™ umożliwiającą użytkownikom zwiększanie prądu wyjściowego ze 100 A aż do 400 A poprzez dodawanie inwertorowych bloków mocy. Modułowa konstrukcja minimalizuje liczbę niezbędnych części i czasy napraw. Wyświetlacz LED wskazuje stan urządzenia przyśpieszając w ten sposób czas rozwiązywania problemów, a w przypadku usterki jednego z bloków mocy można kontynuować cięcie wykorzystując pozostałe bloki.

„Urządzenia do cięcia plazmowego z rodziny iSeries pracują tak jak nasi klienci, tzn. inteligentnie", mówi Hullam. „Możliwość dodawania bloków mocy oznacza, że producenci już nigdy nie będą musieli się martwić, że kupują system, który nie będzie w stanie spełnić ich wymagań w przyszłości".

ESAB Welding & Cutting Products jest jednym z czołowych podmiotów działających w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie spawalnicze spoiwa, sprzęt i akcesoria. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.esab.com: Kontakt.

Na zdjęciu technik instaluje 100-amperowy blok mocy w celu zbudowania systemu 400-amperowego.

Urządzenia do zautomatyzowanego cięcia plazmowego z rodziny iSeries zbudowane są w technologii modułowej StepUp™, która umożliwia użytkownikom szybko i łatwo zwiększać możliwości cięcia. Na zdjęciu technik instaluje 100-amperowy blok mocy w celu zbudowania systemu 400-amperowego.

x
x

x

Loading..