This site uses cookies and other tracking technologies to provide you with our services, enhance the performance and functionality of our services, analyze the use of our products and services, and assist with our advertising and marketing efforts.

Cookie Policy   Privacy Notice

ESAB uruchamia w Europie produkcję reduktorów gazowych G-series

22/02/2018

Firma ESAB, światowy lider technologii spawania i cięcia, postanowiła zainwestować znaczne środki w swoją fabrykę w Polsce, w celu uruchomienia produkcji popularnych reduktorów ciśnienia i przepływu gazu z G-Series dla swoich klientów w Europie. Dzięki zlokalizowaniu produkcji bliżej tego kluczowego rynku klienci mają do dyspozycji większy poziom zapasów u swoich dystrybutorów, a czas oczekiwania na pozycje niedostępne w magazynie wynosi zaledwie 5-7 dni.

Nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu został wyposażony w całkowicie nowe maszyny wykorzystujące najnowsze technologie. Ponadto wszystkie regulatory przechodzą kontrole i testy przed wypuszczeniem na rynek, dzięki czemu klienci mogą być pewni najwyższej jakości i poziomu bezpieczeństwa.

Reduktory z G-Series dostępne są w Europie od około trzech lat i do tej pory były importowane z zakładów produkcyjnych w USA, Meksyku i Chinach. Asortyment tych produktów został bardzo dobrze przyjęty przez klientów w regionie, a więc firma ESAB postanowiła przeznaczyć znaczne środki na uruchomienie produkcji dedykowanej na rynek europejski.

Cechy i zalety

Najważniejszymi właściwościami reduktorów z G-Series są zgodność z normą ISO 2503, oznaczone kolorami pokrętła regulacyjne, dzięki którym użytkownicy od razu widzą jaki gaz regulują, konturowe pokrętła umożliwiające łatwą obsługę nawet w rękawicach i wysokokontrastowe wskaźniki, które można z łatwością kontrolować z odległości jak i odczytywać z bliska. Dla zapewnienia najwyższej trwałości obudowa wykonana jest ze stopu cynku i aluminium o wytrzymałości niemal dwukrotnie wyższej od kutego mosiądzu, a każdy reduktor opatrzony jest datą produkcji umożliwiającą łatwy przegląd i wymianę. Reduktory z G-Series przeznaczone na rynek europejski wyposażone są w całkowicie zabudowane zawory, co zapewnia jeszcze większą niezawodność i bezpieczeństwo obsługi tlenu.

Reduktory z G-Series są projektowane i produkowane przez ESAB, co oznacza, że firma ma pełną kontrolę nad każdym aspektem, w tym zabezpieczeniami, wydajnością i jakością. Od ponad 100 lat ESAB dostarcza wysokiej jakości produkty do spawania i cięcia gazowego niedawno wzbogacając swoją ofertę o reduktory G-Series, która tworzy kompleksową rodzinę reduktorów jednostopniowych obejmującą także reduktory z nastawą fabryczną, wskaźnikiem przepływu i miernikiem przepływu.

ESAB jest jednym z czołowych producentów działających w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji - ESAB dostarcza klientom na całym świecie materiały spawalnicze, sprzęt i akcesoria.

G-series
G-series
x
x

x

Loading..