This site uses cookies and other tracking technologies to provide you with our services, enhance the performance and functionality of our services, analyze the use of our products and services, and assist with our advertising and marketing efforts.

Cookie Policy   Privacy Notice

Nowe urządzenie Rebel™ oferuje największą moc i ergonomię użytkowania wśród urządzeń jednofazowych

19/12/2016

Rebel EMP 215ic MIG/MAG, Lift TIG, MMA łączy w sobie elastyczność w zakresie parametrów zasilania, łatwość przenoszenia oraz najbardziej innowacyjne technologie spawalnicze dostępne na rynku.

Rebel EMP 215ic, zasilany napięciem 120V–230V, o charakterystyka CC/CV sprawia, że urządzenie jest wieloprocesowym zasilaczem łuku spawalniczego zapewniającym możliwość łatwego przenoszenia i stosowania w każdym miejscu. Wyposażone jest także w przełomowy interfejs użytkownika z wyświetlaczem wykonanym w technologii LCD/TFT.

Rebel oferuje unikatową funkcję ESAB sMIG („smartMIG"), która umożliwia użytkownikowi rozpoczęcie spawania metodą MIG/MAG – z niezwykle stabilnym łukiem – po prostym zdefiniowaniu grubości blachy i średnicy drutu. W przeciwieństwie do urządzeń konkurencji, nie ma tu potrzeby podawania informacji o składzie gazu osłonowego. Obydwa urządzenia obsługują samoosłonowe druty rdzeniowe o średnicy do 1,2 mm, co jest idealnym rozwiązaniem w małych zakładach wytwórczych, na budowach i w stoczniach, w szczególności tam gdzie pożądane jest wykonanie krótkich spoin za pomocą przenośnego urządzenia, a następnie wykonanie spoin ciągłych z wykorzystaniem urządzenia stacjonarnego. 

„Urządzenia Rebel cieszą się uznaniem użytkowników, ponieważ są najmocniejszymi, przenośnymi, jednofazowymi urządzeniami na rynku," mówi Martin Freibergs, Menedżer Produktu – Urządzenia Łukowe w ESAB. „Rebel pozwala użytkownikom zwiększyć wydajność i poprawić rezultaty dzięki najlepszym osiągom w swojej klasie". 

Funkcjonalność smartfona

Użytkownik komunikuje się z urządzeniem Rebel EMP 215ic za pośrednictwem wyjątkowego sterownika, który łączy w sobie tradycyjną regulację parametrów spawania z funkcjonalnością smartfona (na dobrą sprawę, kolorowy wyświetlacz wielkości 110 mm wykorzystuje tą samą technologię tranzystora cienkowarstwowego (TFT), co ekrany LCD w smartfonach). Żadne inne urządzenie do spawania nie łączy w sobie tak łatwej obsługi, tak wysokich osiągów i takiego sterowania. Interfejs użytkownika TFT dostępny w 21 językach (obejmujących całą Europę) przedstawia o wiele więcej informacji niż same parametry spawania, np. numery części zamiennych i eksploatacyjnych aby ułatwić ich zamawianie.

W celu łatwej wymiany uchwytów MIG/MAG oba urządzenia wyposażone są w złącza euro firmy ESAB, dzięki którym użytkownik może szybko zamienić uchwyt o większym zakresie prądu spawania i długości , aby uzyskać większą możliwość wykorzystania urządzenia w nietypowych aplikacjach spawalniczych, np. do spawania aluminium lub z wykorzystaniem drutów rdzeniowych. Obydwa urządzenia dostarczane są standardowo z uchwytem MXL 200 o dł. 3m.

Rebel EMP 215ic jest zasilaczem łuku do spawania metodami MIG/MAG, drutami litymi i rdzeniowymi, metodą Live TIG DC oraz zapewnia doskonałe osiągi podczas spawania MMA elektrodami do 4 mm średnicy. 

„Będąc prawdziwie wieloprocesowym urządzeniem do spawania łukowego Rebel EMP 215ic eliminuje potrzebę zakupu oddzielnych urządzeń do spawania metodami MIG/MAG i MMA/TIG, co sprawia, że jest to najkorzystniejszy zakup na rynku", mówi Freibergs.

Po podłączeniu do zasilania o napięciu 230 V urządzenie wytwarza prąd do spawania MIG/MAG od 20 do 220 amperów, do spawania elektrodą – od 30 do 160 amperów, a do spawania TIG – od 5 do 240 amperów. Po podłączeniu do zasilania o napięciu 120 V urządzenie wytwarza prąd do spawania MIG/MAG od 15 do 130 amperów, do spawania elektrodą – od 5 do 110 amperów, a do spawania TIG – od 5 do 140 amperów.

Urządzenia Rebel obsługują szpule o średnicy 100 i 200 mm oraz druty o średnicy od 0,6 do 1,2 mm. Rebel wyposażony jest w pięć uchwytów przeznaczonych do transportu, waży 18 kg, mierzy 584 x 229 x 406 mm i zbudowany jest jako konstrukcja klatkowa typu unibody ze zintegrowanym panelem przednim, tylnym i górnym w celu zapewnienia najwyższej wytrzymałości i ochrony wewnętrznych elementów.

Urządzenie jest dostarczane gotowe do spawania wszystkimi metodami. Do urządzenia firma ESAB dołącza profesjonalny uchwyt MIG/MAG, uchwyt elektrodowy do spawania MMA, rolki podajnika drutu, końcówki prądowe, wszystkie wymagane przewody i kable, a także szpulę innowacyjnego, niemiedziowanego drutu AristoRod 12.50 Firma ESAB Urządzenia do Spawania i Cięcia jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie materiały spawalnicze, sprzęt i akcesoria. 

 

ESAB Rebel EMP 215ic wyposażony został w innowacyjne rozwiązania technologiczne.

x
x

x

Loading..