Nowe urządzenie Rebel™ oferuje największą moc i ergonomię użytkowania wśród urządzeń jednofazowych

19/12/2016

Rebel EMP 215ic MIG/MAG, Lift TIG, MMA łączy w sobie elastyczność w zakresie parametrów zasilania, łatwość przenoszenia oraz najbardziej innowacyjne technologie spawalnicze dostępne na rynku.

Rebel EMP 215ic, zasilany napięciem 120V–230V, o charakterystyka CC/CV sprawia, że urządzenie jest wieloprocesowym zasilaczem łuku spawalniczego zapewniającym możliwość łatwego przenoszenia i stosowania w każdym miejscu. Wyposażone jest także w przełomowy interfejs użytkownika z wyświetlaczem wykonanym w technologii LCD/TFT.

Rebel oferuje unikatową funkcję ESAB sMIG („smartMIG"), która umożliwia użytkownikowi rozpoczęcie spawania metodą MIG/MAG – z niezwykle stabilnym łukiem – po prostym zdefiniowaniu grubości blachy i średnicy drutu. W przeciwieństwie do urządzeń konkurencji, nie ma tu potrzeby podawania informacji o składzie gazu osłonowego. Obydwa urządzenia obsługują samoosłonowe druty rdzeniowe o średnicy do 1,2 mm, co jest idealnym rozwiązaniem w małych zakładach wytwórczych, na budowach i w stoczniach, w szczególności tam gdzie pożądane jest wykonanie krótkich spoin za pomocą przenośnego urządzenia, a następnie wykonanie spoin ciągłych z wykorzystaniem urządzenia stacjonarnego. 

„Urządzenia Rebel cieszą się uznaniem użytkowników, ponieważ są najmocniejszymi, przenośnymi, jednofazowymi urządzeniami na rynku," mówi Martin Freibergs, Menedżer Produktu – Urządzenia Łukowe w ESAB. „Rebel pozwala użytkownikom zwiększyć wydajność i poprawić rezultaty dzięki najlepszym osiągom w swojej klasie". 

Funkcjonalność smartfona

Użytkownik komunikuje się z urządzeniem Rebel EMP 215ic za pośrednictwem wyjątkowego sterownika, który łączy w sobie tradycyjną regulację parametrów spawania z funkcjonalnością smartfona (na dobrą sprawę, kolorowy wyświetlacz wielkości 110 mm wykorzystuje tą samą technologię tranzystora cienkowarstwowego (TFT), co ekrany LCD w smartfonach). Żadne inne urządzenie do spawania nie łączy w sobie tak łatwej obsługi, tak wysokich osiągów i takiego sterowania. Interfejs użytkownika TFT dostępny w 21 językach (obejmujących całą Europę) przedstawia o wiele więcej informacji niż same parametry spawania, np. numery części zamiennych i eksploatacyjnych aby ułatwić ich zamawianie.

W celu łatwej wymiany uchwytów MIG/MAG oba urządzenia wyposażone są w złącza euro firmy ESAB, dzięki którym użytkownik może szybko zamienić uchwyt o większym zakresie prądu spawania i długości , aby uzyskać większą możliwość wykorzystania urządzenia w nietypowych aplikacjach spawalniczych, np. do spawania aluminium lub z wykorzystaniem drutów rdzeniowych. Obydwa urządzenia dostarczane są standardowo z uchwytem MXL 200 o dł. 3m.

Rebel EMP 215ic jest zasilaczem łuku do spawania metodami MIG/MAG, drutami litymi i rdzeniowymi, metodą Live TIG DC oraz zapewnia doskonałe osiągi podczas spawania MMA elektrodami do 4 mm średnicy. 

„Będąc prawdziwie wieloprocesowym urządzeniem do spawania łukowego Rebel EMP 215ic eliminuje potrzebę zakupu oddzielnych urządzeń do spawania metodami MIG/MAG i MMA/TIG, co sprawia, że jest to najkorzystniejszy zakup na rynku", mówi Freibergs.

Po podłączeniu do zasilania o napięciu 230 V urządzenie wytwarza prąd do spawania MIG/MAG od 20 do 220 amperów, do spawania elektrodą – od 30 do 160 amperów, a do spawania TIG – od 5 do 240 amperów. Po podłączeniu do zasilania o napięciu 120 V urządzenie wytwarza prąd do spawania MIG/MAG od 15 do 130 amperów, do spawania elektrodą – od 5 do 110 amperów, a do spawania TIG – od 5 do 140 amperów.

Urządzenia Rebel obsługują szpule o średnicy 100 i 200 mm oraz druty o średnicy od 0,6 do 1,2 mm. Rebel wyposażony jest w pięć uchwytów przeznaczonych do transportu, waży 18 kg, mierzy 584 x 229 x 406 mm i zbudowany jest jako konstrukcja klatkowa typu unibody ze zintegrowanym panelem przednim, tylnym i górnym w celu zapewnienia najwyższej wytrzymałości i ochrony wewnętrznych elementów.

Urządzenie jest dostarczane gotowe do spawania wszystkimi metodami. Do urządzenia firma ESAB dołącza profesjonalny uchwyt MIG/MAG, uchwyt elektrodowy do spawania MMA, rolki podajnika drutu, końcówki prądowe, wszystkie wymagane przewody i kable, a także szpulę innowacyjnego, niemiedziowanego drutu AristoRod 12.50 Firma ESAB Urządzenia do Spawania i Cięcia jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie materiały spawalnicze, sprzęt i akcesoria. 

 

ESAB Rebel EMP 215ic wyposażony został w innowacyjne rozwiązania technologiczne.

x
x

x

Loading..