Historia

Historia firmy ESAB to jednocześnie historia spawalnictwa. Kiedy w 1904 roku nasz założyciel Oscar Kjellberg opracował pierwszą na świecie spawalniczą elektrodę otuloną, powołał do życia firmę, której innowacyjność i bezkompromisowe standardy pomogły stworzyć historię spawalnictwa.

Od ponad 100 lat siłą napędową firmy ESAB jest dążenie do bezustannego poszukiwania nowych i lepszych sposobów służenia swoim klientom. To właśnie spowodowało, że firma ESAB jest światowym liderem w dziedzinie produktów spawalniczych i zaawansowanych systemów do cięcia.

W 2012 roku ESAB został przejęty przez Colfax Corporation – czołową globalną firmę o zróżnicowanej produkcji przemysłowej. Colfax, podobnie jak ESAB, jest firmą bardzo zorientowaną na klienta, która przywiązuje dużą wagę do ciągłych innowacji i doskonalenia.

Oscar Kjellberg

Biografia założyciela

Firma ESAB została założona na początku ubiegłego stulecia przez pomysłowego inżyniera, który szukał praktycznego rozwiązania pewnego znanego problemu.

Oś czasu

ESAB szczyci się ponad wiekiem technologicznych innowacji. Zobacz naszą oś czasu.

Historia jutra dziś

Historia jutra dziśOd skromnych początków aż po status firmy globalnej – jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć na przestrzeni ponad 100 lat. Jednocześnie nie tracimy z oczu naszej przyszłości.

x

x

Loading..