Previous
Next

QSet™

Jedno naciśniecie przycisku QSet i parę sekund testów to wszystko co potrzeba, aby znaleźć optymalne ustawienia parametrów krótkiego łuku – automatycznie! Korzyści obejmują większą wydajność i lepszej jakości spoiny.

W technologii QSet, za naciśnięciem jednego przycisku urządzenie automatycznie wybiera optymalną częstotliwość prądu zwarciowego dla zainstalowanej kombinacji gazu/drutu i utrzymuje ją w miarę jak operator urządzenia dostosowuje prędkość podawania drutu do poziomu wymaganego dla danego zadania. Wystarczy zaledwie kilka sekund próbnego spawania. Procedurę trzeba powtórzyć w przypadku zmiany rodzaju lub średnicy drutu, lub gazu osłonowego, a urządzenie ponownie znajdzie optymalne ustawienia łuku.

Łatwiej się nie da! Spawacze oszczędzają cenny czas zwykle marnowany na ustawianie parametrów łuku i mogą skoncentrować swoją energię i umiejętności na tworzeniu spoiny doskonałej. Czas oszczędza się również na obróbce po spawaniu – idealne parametry łuku redukują ilość rozprysków do absolutnego minimum.

Technologia QSet dostępna jest do zastosowań zrobotyzowanych i zainstalowana jest w źródłach prądu Origo Mig 4002c, 6502ci Aristo Mig U5000i w połączeniu z podajnikami drutu Aristo Feed U6 lub U82.

Sztuczna inteligencja technologii QSet może być stosowana z całym naszym asortymentem sterowanych za pomocą szyny inwertorowych źródeł prądu i źródeł z przetwornicą przełączającą.


Pobierz broszurę:

x
x

x

Loading..