FIRMA ESAB MODYFIKUJE KONSTRUKCJĘ UCHWYTÓW Z SERII PSF DO SPAWANIA METODAMI MIG/MAG W CELU ZWIĘKSZENIA ICH WYDAJNOŚCI W PRZEMYŚLE

30/09/2019

Seria zmodernizowanych uchwytów PSF do spawania metodami MIG/MAG firmy ESAB Welding & Cutting Products obejmuje nowy uchwyt chłodzony cieczą PSF 520W, który zapewnia cykl pracy 100% przy natężeniu 500 A zarówno w osłonie mieszanki gazowej, jak i CO2, co pozwala spawać drutami o średnicy do 1,6 mm.

Uchwyt PSF 520W wyposażono w dwuobiegowy układ chłodzenia, który doprowadza ciecz chłodzącą do miejsca osadzenia dyszy gazowej, a także do łącznika prądowego. Uchwyt pozostaje chłodniejszy i wygodniejszy w użyciu w zastosowaniach wymagających wysokiej temperatury i dłuższego czasu jarzenia się łuku, takich jak spawanie pulsacyjne metodą MIG oraz spawanie z wykorzystaniem drutów rdzeniowych o dużej średnicy.

Dodatkowe zalety związane z ograniczeniem temperatury dzięki chłodzeniu dwuobiegowemu obejmują: sprawniejsze podawanie drutu, większość trwałość części eksploatacyjnych, bardziej stabilny łuk, mniejsze przywieranie rozprysków, łatwiejsze czyszczenie oraz mniejsze ryzyko występowania zawirowań gazu osłonowego.

Seria PSF obejmuje również uchwyt chłodzony cieczą PSF 420W (cykl pracy 100% przy natężeniu 450 A) oraz cztery modele chłodzone gazem (PSF 260, PSF 315, PSF 415 i PSF 515) o wartościach znamionowych prądu od 225 A do 450 A przy cyklu pracy na poziomie 60%. Dostępne są kable o długości 3, 4 i 5 m. Choć część czołowa została całkowicie zmodyfikowana, części eksploatacyjne pozostaną w pełni kompatybilne ze sprawdzonymi starszymi częściami eksploatacyjnymi serii PSF. Dotyczy to m.in. końcówek prądowych, wykonanych z wysokiej jakości stopu miedzi chromowo-cyrkonowej, która odznacza się doskonałą wytrzymałością na zużycie, dzięki czemu można spawać dłużej za pomocą jednej końcówki.

Konstrukcja ułatwiająca użytkowanie

Wszystkie uchwyty PSF wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją, gwarantującą wygodny i pewny chwyt, co pomaga uniknąć zmęczenia dłoni. Uchwyt PSF 260 wyposażono w małą, zwartą rękojeść i obrotową szyjkę. Pozwala to na spawanie w różnych miejscach bez zmiany pozycji. Większe uchwyty PSF, w tym modele chłodzone cieczą, mają gumowane powierzchnie chwytne oraz przeguby kulowe i elementy sprężynowe, które poprawiają elastyczność w celu odciążenia nadgarstka.

Oprócz wysokiej klasy produktów serii PSF firma ESAB oferuje również rozszerzoną i ulepszoną serię uchwytów MXL do spawania metodami MIG/MAG w zastosowaniach przemysłowych. Firma ESAB zwiększyła cykl pracy w modelach chłodzonych powietrzem z 35 do 60%, natomiast modele chłodzone cieczą osiągają wartość 100%. Wszystkie uchwyty serii MXL mają przeguby kulowe i elementy sprężynowe, a modele MXL 341, 411W i 511W oferują ergonomiczne powierzchnie chwytne oraz unowocześnioną konstrukcję części czołowej, która jest kompatybilna ze standardowymi materiałami spawalniczymi ESAB.

Dwuobiegowy system chłodzenia cieczą w modelu PSF 520W zapewnia skuteczne chłodzenie uchwytu, co przekłada się na komfort użytkowania w wymagających zastosowaniach z drutami o większej średnicy.
ESAB REDESIGNS PSF TORCHES
x

x

Loading..