Nowy zasilacz łuku ESAB do spawania elektrodą otuloną oraz TIG Live - Renegade ES 300i więcej mocy w mobilnym wykorzystaniu

21/02/2017

Firma ESAB , jako lider w branży spawalniczej ogłosiła premierę swojego nowego produktu: Renegade ES 300i MMA / TIG Live. To inwertorowy zasilacz łuku do spawania metodami MMA oraz TIG Live, oferuje ogromną moc w kompaktowym formacie, o masie zaledwie15 kg, jego wymiary to 460 x 200 x 320 mm, a natężenie maksymalne prądu wyjściowego wynosi 300 A przy 40% cyklu pracy. Ergonomiczne uchwyty z przodu, z tyłu i na górze obudowy zapewniają użytkownikowi maksymalną elastyczność w przenoszeniu urządzenia. Spawacz może z łatwością ominąć przeszkody, wejść po schodach, przecisnąć się przez otwory włazowe i umieścić urządzenie na regale, co sprawia, że Renegade jest optymalnym urządzeniem do zastosowań w stoczniach, przy montażu konstrukcji przybrzeżnych , na placach budowy, przy rurociągach, do napraw i konserwacji oraz w produkcji ciężkiej.

„Renegade to nowa generacja urządzeń do stosowania w terenie. Dostarcza więcej mocy i zaprojektowany został do łatwego przemieszczania się w każdym terenie," mówi Martin Freibergs, Globalny Menedżer Produktu – Urządzenia Spawalnicze ESAB. „W sytuacjach gdzie Renegade nie może zostać umieszczony obok spawanego elementu, jego wysoka moc wyjściowa pozwala na zastosowanie przewodów spawalniczych o długości do 100 m, a zdalna kontrola natężenia zwiększa zasięg operatora zapewniając najwyższą dokładność na dużych odległościach".

Dla jeszcze większego wykorzystania, zastosowana została automatyczna detekcja napięcia zasilania, która pozwala na podłączenie urządzenia do sieci trójfazowej 3 x 50/60 Hz o napięciu od 230 V do 520 V.

Unikalna konstrukcja uchwytów w urządzeniu Renegade zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania i zabezpiecza kable spawalnicze, tak aby użytkownik mógł szybko złożyć cały zestaw owijając kable wokół uchwytów i zabezpieczając je specjalnym pasem naramiennym. Wytrzymała, kompozytowa obudowa urządzenie Renegade została zaprojektowana do pracy w najtrudniejszych warunkach i zapewnia większą wytrzymałość na uderzenia niż jakiekolwiek inne urządzenie na rynku.

Moc i wydajność

Renegade dostarcza prąd wyjściowy w zakresie od 5 do 300 amperów i wyposażony jest w funkcję TIG Live do spawania metodą TIG DC, gdzie zajarzanie bezstykowe o wysokiej częstotliwości jest niemożliwe lub nie może być stosowane. Urządzenie Renegade przeznaczone jest do spawania elektrodami o średnicy do 6 mm oraz żłobienia elektrodami węglowymi o średnicy do 4,8 mm, co czyni z niego najmocniejszym urządzeniem w swojej klasie i niewielkiej masie. Jedną z funkcji zwiększających wydajność jest w pełni regulowana funkcja Hot Start – proces, który zapewnia optymalną energię w fazie początkowej, poprawia parametry zajarzania i zmniejsza przywieranie elektrody. Podobnie funkcja Arc Force pozwala spawaczowi ustawić parametry dynamiki łuku w celu znalezienia optymalnej równowagi pomiędzy kontrolą łuku, przetopem i wyglądem lica spoiny. Preferencyjne ustawienia mogą być przechowywane w jednej z trzech indywidualnych funkcji pamięci.

„Jako urządzenie inwertorowe nowej generacji, Renegade zapewnia najwyższą kontrolę nad procesem spawania w celu uzyskania stabilniejszego jarzenia się łuku, mniejsz

Firma ESAB jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie materiały dodatkowe, urządzenia oraz akcesoria spawalnicze. 

 

Nowe urządzenie inwertorowe ESAB Renegade MMA / TIG Live o masie 15 kg, dostarcza prąd o natężeniu 300 A, przy 40% cyklu pracy, dodatkowo oferuje funkcje, dzięki którym jest idealnym urządzaniem do przemysłowych zastosowań w terenie.

x
x

x

Loading..