ESAB Renegade™ ET 300IP pulsed DC TIG/MMA otrzymuje nagrodę Red Dot Award w kategorii urządzeń przemysłowych

18/04/2018

Red Dot Award jest uznanym, międzynarodowym odznaczeniem najwyższej jakości wzornictwa przemysłowego, przyznawanym od 1955 roku. Firma ESAB Welding & Cutting Products podała do wiadomości, że nowe urządzenie o nazwie Renegade™ ET 300iP DC TIG/MMA otrzymało nagrodę Red Dot Award za projekt produktu w kategorii urządzeń przemysłowych, maszyn i automatyki.

„Chcielibyśmy podziękować jury Red Dot Award, które uznało, że projekt urządzenia Renegade stanowi odpowiedź na problemy klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mechanicznym i elektrycznym" – mówi Martin Freibergs, Business Product Manager w ESAB. „Wsłuchanie się w potrzeby klientów umożliwiło nam stworzenie urządzenia, które wyróżnia się od tradycyjnych urządzeń nie tylko wyglądem, ale także przezwycięża wiele z ich dotychczasowych ograniczeń. Innowacyjność modelu Renegade można podsumować słowami: mobilność, moc i walory użytkowe" (patrz: prezentacja produktu na targach FABTECH 2017).

W 2018 roku projektanci i producenci z 59 krajów zgłosili do konkursu Red Dot Award ponad 6300 produktów. Hasłem przewodnim konkursu jest „poszukiwanie dobrego wzornictwa i innowacji". Złożone z około 40 osób międzynarodowe jury indywidualnie ocenia poszczególne produkty w ich oryginalnej wersji. Surowe kryteria oceny obejmują takie zagadnienia jak: poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość wykonania, ergonomia i żywotność. Dopełnieniem powyższych kryteriów są również doświadczenie i wiedza poszczególnych członków jury.

Mobilność, moc i walory użytkowe.

Urządzenie Renegade ET 300iP to produkt o niespotykanym stosunku mocy do masy i wyjątkowej, kompaktowej konstrukcji. Urządzenie o wadze zaledwie 17 kg i wymiarach 460mm x 200mm x 320mm przeznaczone jest do spawania prądem znamionowym 300 A przy 40% cyklu pracy z możliwością zastosowania przewodu zasilającego o długości nawet do 100m. Urządzenie można podłączyć do zasilania jednofazowego 230 V i trójfazowego 230 - 480 V (± 10% w obu wariantach). Dodatkowo, Renegade ET300iP wyposażony jest w funkcję automatycznego wykrywania parametrów sieci zasilającej. Kompaktowa konstrukcja z wieloma zintegrowanymi uchwytami zapewnia swobodę przenoszenia urządzenia pomiędzy miejscami wykonywania pracy. Renegade posiada kompozytową obudowę, która charakteryzuje się lepszą odpornością na uderzenia i upadki aniżeli jakakolwiek inna obudowa urządzeń dostępnych na rynku. Przymocowane do urządzenia uchwyty zostały skonstruowane i rozmieszczone w taki sposób, aby chronić złącza i panel nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

„Połączenie mocy i mobilności, a także możliwość zasilania wielonapięciowego dają Renegade przewagę w zastosowaniach, w których urządzenia spawalnicze są stosowane zarówno w warsztacie, jak i w terenie" – wyjaśnia Martin Freibergs. „Typowe zastosowania obejmują: wykonywane w terenie prace montażowe, instalacyjne, naprawcze i konserwacyjne przy instalacjach rurowych, w zakładach petrochemicznych i stoczniowych oraz na budowach".

Urządzenie Renegade ET 300iP można w ciągu kilku minut i bez użycia narzędzi przekształcić z posadowionego na wózku systemu chłodzonego cieczą w chłodzone powietrzem urządzenie przenośne. W kontekście zarządzania parkiem maszyn w większych firmach i wypożyczalniach sprzętu, model Renegade upraszcza jego wykorzystanie, ponieważ jedno urządzenie nadaje się do wielu zastosowań w różnorodnych warunkach pracy.

Zaawansowane funkcje i szerokie możliwości.

Model Renegade ET300iP wyposażony jest w funkcję spawania pulsacyjnego z regulowaną częstotliwością 999 Hz oraz możliwością regulacji szczytowej wartości impulsu w zakresie od 10 do 90%. Producenci konstrukcji ze stali nierdzewnej oraz wykorzystujący cienkie metale lub też prowadzący produkcję wrażliwą na temperatury wykorzystują impulsy do ograniczenia dostarczanego ciepła, zwężenia spoiny oraz zwiększenia prędkości przesuwu. Na filmie Martin Freibergs przedstawia obsługę urządzenia Renegade TIG.

Urządzenie Renegade umożliwia spawanie elektrodami MMA o średnicy do 6 mm oraz żłobienie elektrodami węglowymi, dzięki czemu jest to najbardziej wydajna spawarka w swojej klasie wagowej. Jak przystało na spawarkę inwertorową nowej generacji, urządzenie Renegade MMA zapewnia wyższe walory użytkowe dzięki inteligentnej technologii optymalizacji procesu zajarzania i wygaszania łuku oraz kontrolowania jego stabilności w celu ograniczenia ilości rozprysków.

„Innowacje, które rozwiązują problemy klientów, kształtują naszą przyszłość" – mówi Martin Freibergs. „Model Renegade ET 300iP to tylko jedno z urządzeń z rodziny kompaktowych spawarek Renegade o dużej mocy i doskonałych walorach użytkowych. Nowa platforma zaowocuje w przyszłości kolejnymi produktami, które zapewnią rozwój w obszarze rozwiązań spawalniczych".

ESAB Welding & Cutting Products jest uznanym na świecie liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką rozwiązań w zakresie spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w sferze zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie spoiwa, sprzęt i akcesoria spawalnicze.

Renegade™ ET 300iP Pulsed DC TIG/MMA Inverter

Renegade ET 300iP to urządzenie do spawania metodami TIG DC i MMA o doskonałym stosunku mocy do masy i kompaktowej konstrukcji z wieloma zintegrowanymi uchwytami oraz systemem mocowania kabli zaprojektowanymi z myślą o swobodzie i łatwości użytkowania.

x
x

x

Loading..