PRZYŁBICA SAVAGE A40 AIR ZAPEWNIA PRZEMYSŁOWEJ KLASY OCHRONĘ  PRZED DYMEM SPAWALNICZYM I CZĄSTKAMI STAŁYMI

06/08/2021

Firma ESAB wprowadziła na rynek nową przyłbicę Savage A40 Air przeznaczoną do współpracy z systemem respiracyjnym PAPR. Spawacze szczególnie doceniają przyłbice typu Savage A40 Air w przypadku prac w warunkach niebezpiecznych stwarzanych przez opary spawalnicze i cząstki stałe, na przykład podczas spawania niektórymi drutami rdzeniowymi, prac na ograniczonej lub niedostatecznie wentylowanej przestrzeni, czy w obecności oparów chromu wytwarzanych podczas spawania stali nierdzewnej, stopów chromu i metali chromowanych.

W połączeniu z systemem ESAB PAPR przyłbica Savage A40 Air zapewnia niezrównaną wydajność i korzyści. System PAPR wyposażony jest w trzy nastawy przepływu powietrza w zakresie od 170 do 220 l/min w zależności od otoczenia i zastosowania. Pracuje on na cichym poziomie 70 dB i jest zasilany przez wydajny akumulator litowo-jonowy zapewniający do 8 godzin pracy bez ładowania.

„Połączenie przyłbicy Savage A40 Air i systemu ESAB PAPR obejmuje też spełniający wymogi europejskich norm wymienny dwustopniowy wkład filtra eliminujący drobne cząstki lotne na poziomie skuteczności TH2”, mówi Kevin Beckerdite, Global Product Manager – PPE, ESAB. „Sprawdzony system ESAB PAPR wyposażyliśmy w dodatkowe zabezpieczenie w postaci wizualnego i dźwiękowego alarmu niskiego przepływu powietrza”.

Pełniejszy i lepszy widok

Zaawansowana przyłbica Savage A40 Air to niezrównana wygoda i ochrona podczas spawania niezależnie od metody. Wzorowana na modelu Sentinel™ A50 konstrukcja przyłbicy Savage A40 Air jest wyposażona w pole widzenia 50 x 100mm zapewniające jeszcze szerszy podgląd spawania. Przyłbica waży zaledwie 700 g. Automatyczny filtr ADF, klasy optycznej 1/1/1/2 jest wyposażony jest w ultra przejrzystą technologię ESAB True Color zwiększającą widoczność i wyrazistość jeziorka spawalniczego. Dodatkowe zalety to między innymi cztery czujniki światła zwiększające szybkość reakcji zwłaszcza podczas spawania w pozycjach przymusowych i pokrętło ściemniania w zakresie 9-13.

„Technologia True Color ESAB zapewnia operatorowi doskonałą widoczność jeziorka spawalniczego i jego otoczenia” dodaje Kevin Beckerdite. „Dzięki jaśniejszemu obrazowi i lepszej rozdzielczości kolorów zapewnianym przez Savage A40 Air spawacze są w stanie precyzyjniej prowadzić proces spawania”.

Podobnie jak w przypadku flagowej przyłbicy SENTINEL dostępny z zewnątrz przycisk trybu szlifowania przekłada się na jeszcze wyższą produktywność. Nawet mając na dłoniach grube rękawice, można uaktywnić tryb szlifowania z 4 stopniami zaciemnienia za pomocą przycisku po lewej stronie przyłbicy. Tryb szlifowania można też wykorzystywać podczas cięcia.

Regulowanie czułości i opóźnienia od wewnątrz przyłbicy umożliwia adaptację do różnych warunków spawania. Regulacja czułości usprawnia reagowanie podczas spawania TIG prądem o niskim natężeniu. Regulacja opóźnienia umożliwia ustawienie przedziału czasu, w trakcie którego filtr ADF ma pozostać przyciemniony po wyłączeniu łuku spawalniczego. Krótkie opóźnienie przyspiesza pracę podczas wykonywania spoin sczepnych, podczas gdy dłuższe opóźnienie jest przydatne podczas spawania wysokim prądem.

W firmie ESAB wspólnie kształtujemy przyszłość spawania i cięcia. W ramach naszej wiodącej w branży marki łączymy producentów posiadających najszerszą gamą produktów z najnowszymi technologiami, co pozwala stawić czoła praktycznie każdemu wyzwaniu w branży, a następnie wspieramy ich naszą wiedzą, doświadczeniem i pasją w zwiększaniu produktywności do poziomu wyższego niż kiedykolwiek wcześniej.

Dowiedz się więcej na stronie esab.com

ESAB-PAPR_Savage-helmet

Nowa przyłbica Savage A40 Air to połączenie bezpieczeństwa, wydajności i stylu. Wkład w technologii Powered Air Purifying Respirator (PAPR) umożliwia filtrowanie drobnych cząstek stałych na poziomie TH2.

x

x

Loading..