Firma ESAB prezentuje samojezdne traktory z zasilaniem akumulatorowym do mechanizacji spawania MIG/MAG

07/12/2018

ESAB Welding & Cutting Products prezentuje komplet zmechanizowanych systemów spawania, w tym Railtrac™ B42V (samojezdny traktor z nowym modułem oscylacyjnym), Railtrac BV2000 (samojezdny traktor do napawania utwardzającego), Miggytrac™ B501 (kompaktowy traktor z zasilaniem akumulatorowym) i Miggytrac B5001 (kompaktowy, programowalny traktor).

"Za mechanizacją spawania długich, i ale nie tylko, połączeń i spoin przemawiają cztery ważne istotne argumenty: produktywność, ciągłość, uniwersalność i ergonomia" - mówi Edward Hansen, Global Director of Product Management w ESAB, odpowiedzialny za systemy elastycznej automatyzacji.

Traktory spawalnicze zwiększają prędkość jazdy i wydajność spawania o 100% w porównaniu ze spawaniem ręcznym. Przemieszczają się szybciej, nie muszą się zatrzymywać, aby zmienić pozycję, i umożliwiają spawanie z wyższymi parametrami i/lub za pomocą drutów o większej średnicy. Dzięki zachowaniu ciągłości spoiny, traktory minimalizują ilość defektów pojawiających się wskutek zatrzymywania/ruszania. W zastosowaniach, w których klienci oczekują jednolitego profilu ściegu spawalniczego i jednolitej penetracji, zmechanizowane traktory zapewniają spójność bez konieczności inwestowania dodatkowego czasu i pieniędzy w automatyzację.

"Traktory ESAB odznaczają się niewielkimi wymiarami i masą, a także wyjątkową mobilnością oraz łatwością demontażu, przez co łatwo jest je przenieść na miejsce pracy" - dodaje Hansen. "Dodatkowo odciążają operatora, zmniejszając jego ekspozycję na gazy spawalnicze i promieniowanie ultrafioletowe, a także eliminując konieczność spawania w pozycjach przymusowych".

Traktory samojezdne

Railtrac™ B42V to uniwersalny samojezdny traktor do spawania lub cięcia, który jest w stanie pracować w pozycji podolnej, lub pionowej. Jest wyposażony w nowy zdalny moduł oscylacyjny W8000 do układania ściegów zakosowych o szerokości do 80 mm i do śledzenia ścieżki spoiny. Operatorzy dysponują pięcioma standardowymi programami, w których mogą zaprogramować wzór ściegu, prędkość jazdy, napięcie sterowania i prędkość podawania drutu. Silniki krokowe funkcji napędu i oscylacji zapewniają płynne działanie i wysoką precyzję. Railtrac B42V współdziała z każdym podajnikiem drutu, ale podłączenie go do podajnika drutu ESAB umożliwia regulację parametrów spawania oraz zajarzania i wygaszania łuku. O uniwersalności traktora świadczy możliwość zasilania Railtrac napięciem 42 V ze źródła prądu lub z akumulatora Makita 18 V, który można wymieniać, nie przerywając pracy.

Railtrac BV2000 jest także traktorem samojezdnym, który umożliwia optymalną mechanizację zastosowań szynowego napawania utwardzającego. Jego sterownik zawiera sześć standardowych programów.

Małe traktory

B501 to kompaktowy traktor z zasilaniem akumulatorowym, który jest bardzo prosty w użytkowaniu.. Poza zamocowaniem uchwytu, nie istnieje żadne inne fizyczne połączenie między traktorem, a źródłem prądu. Miggytrac B5001 współdziała z każdym podajnikiem drutu, ale podłączenie go do podajnika drutu ESAB umożliwia regulację parametrów spawania oraz zajarzania i wygaszania łuku. Kolorowy wyświetlacz LCD TFT z intuicyjnym, nowoczesnym interfejsem umożliwia regulowanie wielu funkcji, aby zwiększyć jakość spawania i programować wzory ściegu.

"Wyświetlacz TFT odróżnia B5001 od konkurencji" - mówi Hansen - "Ułatwia obsługę i zwiększa liczbę dostępnych funkcji. Użytkownik może np. zaprogramować szybszą przerywaną prędkość jazdy między ściegami (do 170 cm/min), aby skrócić czas cyklu. Jeśli użytkownik chce zredukować wady na końcu spoiny, może wyregulować funkcje wypełniania krateru z rewersem".

Wszystkie traktory Miggytrac są wyposażone w silnik krokowy, który zapewnia płynny przesuw z niską i wysoką prędkością, a jego nieślizgające się koła gwarantują stabilny ruch nawet na powierzchniach o nachyleniu do 45°. Traktory mogą być zasilane z akumulatora Makita 18 V, który można wymieniać, nie przerywając pracy. Miggytrac B5001 może być także zasilany napięciem 42 V ze źródła prądu.

Firma ESAB Welding & Cutting jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji - ESAB dostarcza klientom na całym świecie materiały spawalnicze, sprzęt i akcesoria spawalnicze, których potrzebują.

Railtrac B42V rail-mounted welding tractor

ESAB prezentuje samojezdny traktor spawalniczy Railtrac B42V. Zmechanizowane systemy spawania zwiększają produktywność, ciągłość i uniwersalność, poprawiając zarazem ergonomię i chroniąc przed ekspozycją na gazy spawalnicze.

x
x

x

Loading..