PODAJNIK ROBUST FEED FIRMY ESAB UHONOROWANY NAGRODĄ RED DOT W DZIEDZINIE WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO

22/07/2021

Göteborg, Szwecja – firma ESAB ogłosiła, że podajnik Robust Feed został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot: Product Design 2021. Zaprojektowany z myślą o wygodzie przenoszenia, wytrzymałości i wydajności Robust Feed to jedyny przenośny podajnik, którego klasa ochrony to IP44. Oznacza to, że jest on chroniony przed rozpryskami wody ze wszystkich kierunków. W pełni szczelna komora podawania drutu chroni podajnik przed pyłem, opcjonalna grzałka eliminuje wilgoć, co pozwala zachować integralność drutu, a konstrukcja z podwójnymi ściankami jest wyposażona w specjalne strefy zapewniające odporność na uderzenia i ścieranie. Elementy sterujące oraz złącza zasilania i gazu są zabezpieczone wewnątrz obudowy, a niezawodne odciążenie eliminuje naprężenia przewodów. To już druga nagroda Red Dot przyznana firmie ESAB w kategorii wzornictwa przemysłowego. Pierwszą zdobyło w 2018 roku źródło zasilania TIG Renegade.

„Jesteśmy dumni z uhonorowania naszego podajnika Robust Feed prestiżową nagrodą Red Dot. To ogromny zaszczyt i podkreślenie naszej wieloletniej roli lidera innowacyjności w dziedzinie urządzeń do spawania i cięcia oraz materiałów spawalniczych”, mówi Olivier Biebuyck, prezes ds. sprzętu i rozwiązań cyfrowych na region EMEAR. „Specjalne podziękowania należą się złożonemu z ekspertów jury Red Dot, którzy docenili nasze nieustanne zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb klientów na całym świecie”.

Nagroda „Red Dot” od ponad 50 lat jest uznawana na całym świecie za jeden z najbardziej pożądanych oznaczeń dobrego wzornictwa. W tym roku projektanci i producenci zgłosili do konkursu ponad 18 tysięcy przedmiotów ocenianych przez jury złożone z około 50 osób. Surowe kryteria oceny obejmują takie zagadnienia jak: poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia i żywotność. Stanowią one ramy odniesienia, których dopełnieniem są doświadczenie i wiedza poszczególnych członków jury.

„Jestem przekonany, że podajnik Robust Feed zdobył tę nagrodę, ponieważ to obserwacje klientów i praktyka ukształtowały jego formę i funkcje”, mówi Jarkko Havia, globalny dyrektor ds. wzornictwa przemysłowego w ESAB. „Naszym celem nie było konkurowanie z dotychczasowymi podajnikami, ale zdefiniowanie na nowo tej kategorii produktów – i dzięki Robust Feed udało nam się”.

Więcej kluczowych elementów nagrodzonej konstrukcji podajnika Robust Feed

Firma ESAB zaprojektowała podajnik Robust Feed z myślą o lepszej ergonomii podczas trzymania. Podajnik przenoszony na dłuższe odległości za środkową rękojeść wygodnie opiera się o bok ciała idącego operatora. Po zbliżeniu się do miejsca spawania przednia i tylna rękojeść ułatwiają wnoszenie i znoszenie podajnika po drabinie, manewrowanie w ciasnych miejscach i podawanie urządzenia innej osobie.

W celu zapewnienia większej mobilności podajnik posiada opcjonalny zestaw kół, które montuje się na spodzie lub z boku urządzenia. Jest on wyposażony w nowy opracowany przez ESAB system podawania drutu PreciDrive łączący w sobie wysoką precyzję, moc oraz niezawodność i umożliwiający podawanie drutów litych o średnicy do 2,0 mm i rdzeniowych do 2,4 mm. Podajnik automatycznie łączy się z inwertorowymi źródłami zasilania Warrior i Aristo firmy ESAB i, po użyciu zestawu przyłączeniowego, jest kompatybilny z konkurencyjnymi spawarkami inwertorowymi. Urządzenie sprawdzi się w branży stoczniowej, budownictwie, produkcji przyczep, konstrukcji stalowych, zbiorników ciśnieniowych, rur, turbin wiatrowych, maszyn niedrogowych oraz do konserwacji i napraw. Podajnik może być wyposażony w uchwyt push-pull i dobrze sprawdza się też w spawaniu aluminium. Dodatkowe informacje na temat podajnika Robust Feed są dostępne pod tym adresem.

O firmie ESAB


W firmie ESAB wspólnie kształtujemy przyszłość spawania i cięcia. W ramach naszej wiodącej w branży marki łączymy producentów posiadających najszerszą gamą produktów z najnowszymi technologiami, co pozwala stawić czoła praktycznie każdemu wyzwaniu w branży, a następnie wspieramy ich naszą wiedzą, doświadczeniem i pasją w zwiększaniu produktywności do poziomu wyższego niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się więcej na stronie esab.com.

Nagroda Red Dot Design

Nagroda Red Dot – Product Design, której początki sięgają 1955 roku, jest przyznawana najlepszym produktom rok do roku. Producenci i projektanci mogą zgłaszać swoje innowacje w około 50 kategoriach. Kierujące się z mottem „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacyjności” jury ocenia zgłoszenia i przyznaje nagrodę wyłącznie tym produktom, które wyróżniły się nietuzinkowym wzornictwem.Więcej informacji można znaleźć na stronie www.red-dot.org.

The ESAB Robust Feed portable wire feeder won the prestigious Red Dot award for product design.

Przenośny podajnik drutu Robust Feed firmy ESAB zdobył prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii wzornictwa przemysłowego.

 

 

 

 

x

x

Loading..