ESAB przedstawia nowe przyłbic spawalniczych z serii F i G, które są unikalnymi rozwiązaniami w przystępnej cenie, przeznaczonymi do prac spawalniczych i szlifierskich

23/03/2018

ESAB Welding & Cutting Products zaprezentował swoją nową linię przyłbic spawalniczych F i G obejmującą modele F20, G30, G40 i G50, które dzięki wyjątkowej konstrukcji, podnoszonej osłony sprawdzają się zarówno przy spawaniu, cięciu oraz szlifowaniu i charakteryzuje się szeregiem zalet, począwszy od prostoty i wysokiego poziomu ochrony - model F20, po uniwersalność modelu G30 i duże wewnętrzne osłony twarzy w modelach G40 i G50. Wszystkie modele posiadają opcję przyłączenia respiratora oddechowego ESAB PAPR.

Model F20 to przyłbica ze stałym filtrem zacieniającym, którego lekki korpus i wygodne nagłowie stanowią fundamenty linii produktów F i G. Model F20 wyposażony jest w pasywny filtr spawalniczy ze szkła mineralnego o stopniu zacienienia 10DIN, filtry dostępne są w opcjach obszaru widzenia 60 x 110 mm lub 90 x 110 mm. Wewnętrzna szybka ochronna zapewnia osłonę twarzy podczas szlifowania, gdy cześć uchylna znajduje się w górnym położeniu. 

Przyłbica G30 firmy ESAB nadaje się zarówno do spawania, jak i szlifowania. G30 posiada dużą (155 x 170 mm) wewnętrzną osłonę twarzy i zewnętrzną uchylną osłonę pozwalającą użytkownikowi łączyć osłony i tworzyć różne poziomy zacienienia.
„Oferujemy różne poziomy zacienienia szybek uchylnych i wewnętrznych, które są również regulowane, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć własne zacienienie" – mówi Guy Shelverton, Global Product Manager, ESAB. „Szybka wewnętrzna ma opcje zacienienia 2, 3 i 5, podczas gdy szybka zewnętrzna ma opcje poziomu zacienienia 5, 8 i 10." 

Na przykład, aby przełączać pomiędzy cięciem plazmowym i spawaniem, użytkownicy mogą wybrać wewnętrzny poziom zaciemnienia 5 i zewnętrzny poziom zaciemnienia 5, aby uzyskać łączny poziom zacienienia 10. W przypadku spawania i szlifowania, uchylna osłona zewnętrzna o stopniu zacienienia 10 i przezroczysta wewnętrzna osłona twarzy ułatwiają spawanie, podnoszenie osłony do góry i szlifowanie przy użyciu przezroczystej szybki. Ponadto, zewnętrzna osłona twarzy opuszcza się na tyle, że nie zakrywa całkowicie osłony wewnętrznej, umożliwiając uzyskanie małego obszaru widzenia do ustawiania spoiny. Po wykonaniu tego ustawienia oglądanie spoiny podczas spawania przy łączonym poziomie zacienienia wymaga jedynie niewielkiego pochylenia głowy. 

Modele G40 i G50 są wyposażone w dużą, przezroczystą wewnętrzną osłonę. Model G40 jest wyposażony w szybkę ze szkła mineralnego o stopniu zacienienia 10 DIN z opcjonalnymi obszarami widzenia 60 x 110 mm lub 90 x 110 mm. Uchylna osłona twarzy w modelu G50 jest wyposażona w filtr z automatycznym przyciemnianiem (ADF) który reguluje poziom zacienienia w zakresie od 9 do 13 DIN o wymiarach 97 x 47 mm, filtr zasilany jest energią słoneczną.

„Są to bardzo solidne i mocne przyłbice spawalnicze, spełniające lub przekraczające wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa" – mówi Guy Shelverton. „Są przeznaczone do użytku w trudnych warunkach spawalniczych, w których może być wykonywane spawanie, cięcie i szlifowanie. Są idealne pod względem wszechstronności i oferują niedrogą opcję dla użytkowników, którzy nie muszą wydawać dużo pieniędzy na przyłbice w szeregiem dodatkowych funkcji."

ESAB Welding & Cutting Products jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie spoiwa, sprzęt i akcesoria spawalnicze.

 

Przyłbice linii F i G

Dzięki uchylnej osłonie twarzy, wielu opcjom zacienienia i opcjom technologii pasywnych lub automatycznie przyciemnianych filtrów, linia przyłbic F i G firmy ESAB została zaprojektowana w sposób wyjątkowy, z myślą uzyskania szerokiego spektrum zastosowań związanych ze spawaniem, cięciem i szlifowaniem.

x
x

x

Loading..