ESAB  udoskonala wielozadaniowy drut rutylowy do spawania  we wszystkich pozycjach - FILARC PZ6113

21/02/2019

Firma ESAB, światowy lider w dziedzinie technologii spawania i cięcia,  udoskonaliła wielozadaniowy drut rutylowy do spawania we wszystkich pozycjach - FILARC PZ6113. Niewielkie, choć istotne modyfikacje składu zaowocowały znaczną poprawą udarności, a drut jest teraz dostępny również w mniejszej średnicy do spawania cieńszych  blach.

Od kilkudziesięciu lat drut FILARC PZ6113 to jeden z najpopularniejszych na świecie drutów rutylowych, wykorzystywany w budownictwie okrętowym i w najróżniejszych projektach budowlanych na całym świecie.

Zmodernizowany drut FILARC PZ6113 nadaje się do wykonywania połączeń wymagających wysokiej  udarności w temperaturze -40°C. Rozszerza to zakres możliwych zastosowań drutu FILARC PZ6113 oraz eliminuje konieczność zmiany drutu podczas spawania  blach  ze stali o różnej klasie. Udoskonalenie nie wpłynęło na  dopuszczenia ani klasyfikacje drutu, natomiast jeśli klient tego sobie życzy,  firma ESAB  zapewni pomoc w przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych testów spawalniczych i kwalifikacji oraz w optymalizacji procesu.

Do tej porty  drut FILARC PZ6113 był oferowany w średnicach 1,2, 1,4 i 1,6 mm. Teraz jest wytwarzany także w średnicy 1,0 mm. Klienci, którzy wcześniej czerpali korzyści ze swobody wyboru pozycji spawania i łatwości użycia drutu FILARC PZ6113, docenią możliwość wykorzystania tego samego drutu do spawania cieńszych  blach.

Od wielu lat drut FILARC PZ6113 cieszy się popularnością w takich zastosowaniach jak budownictwo okrętowe i budownictwo ogólne.. Jest wyjątkowo łatwy w użyciu w dowolnej pozycji oraz pozwala na spawanie z dużą prędkością w aplikacjach wymagających dużej wydajności. Ten wysokiej jakości drut rdzeniowy nadaje się do spawania w osłonie gazowej Ar/CO2 lub CO2, zapewniając płynny i stabilny łuk, co przekłada się na niewielką ilość rozprysków oraz  łagodne przejście spoiny do materiału rodzimego. Nowy drut o średnicy 1,0 mm umożliwi również uzyskanie płaskich ściegów podczas spawania cieńszych blach.

Jak zawsze, oferta firmy ESAB wykracza poza sam drut spawalniczy – zapewniamy szerokie wsparcie techniczne, które pozwala zwiększyć wydajność przy zachowaniu najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy klient korzysta z naszego sprzętu spawalniczego, czy nie, w ESAB doradzimy mu, jak zoptymalizować proces spawania drutem FILARC PZ6113. 

ESAB jest uznanym liderem branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – w ESAB dostarczamy klientom na całym świecie spoiwa, sprzęt i akcesoria spawalnicze. 

FILARC PZ6113
x
x

x

Loading..