RĘCZNE PRZECINARKI PLAZMOWE HANDYPLASMA ROZBUDOWANY INTERFEJS UŻYTKOWNIKA, ŁATWA NASTAWA PARAEMTRÓW

24/08/2021

Firma ESAB Welding & Cutting Products wprowadza na rynek ręczne przecinarki plazmowe HandyPlasma 35i i HandyPlasma 45i z zaawansowanym interfejsem LCD z intuicyjnymi funkcjami sterowania oraz obsługą. Użytkownicy wykonują wszystkie modyfikacje, używając jednego pokrętła i obserwując informacje o procesie na kolorowym ekranie o przekątnej 71 mm. Przecinarki te zostały skonstruowane z myślą o zastosowaniach w naprawach i remontach karoserii samochodowych, mobilnych usługach spawalniczych, lekkich konstrukcjach metalowych, blacharstwie i dekarstwie budowlanym, serwisach i naprawach, rolnictwie i pracach galanteryjnych.

Oba urządzenia ważą 13,5 kg i wyposażone są w uchwyt 60 A o dł. 4,5 m. Zasilane są z sieci jednofazowej 230 V 50/60 Hz lub agregatu prądotwórczego o mocy wyjściowej co najmniej 8 kW. Przecinarka HandyPlasma 35i wytwarza prąd cięcia 35 A przy cyklu pracy 35%, co umożliwia cięcie i przebijanie o zalecanej grubości 12 mm oraz rozdzielanie o maksymalnej grubości 16 mm. Mocniejszy model HandyPlasma 45i charakteryzuje się prądem cięcia 45 A przy cyklu pracy 35%, zalecaną grubością cięcia i przebijania 16 mm oraz maksymalną zdolnością rozdzielania 24 mm.

„Przecinarki HandyPlasma przeznaczone są do cięcia wszystkich metali, stali niskostopowej i nierdzewnej, aluminium, stopów mosiądzu, itp.” — mówi Kris Scherm, odpowiedzialny za ręczne przecinarki plazmowe w firmie ESAB. „Wykonują precyzyjne cięcie, ułatwiają odwzorowanie szablonów, prawie nie pozostawiają wypaczeń i z łatwością dają sobie radę z lakierowanym, brudnym czy skorodowanym materiałem”.

Łatwość obsługi
W przecinarkach HandyPlasma dostępne są dwa tryby sterowania spustem: 2T i 4T. Tryb 2T to standardowe sterowanie spustem na zasadzie wyłącznika, podczas gdy w trybie 4T spust jest blokowany w pozycji włączenia w trakcie dłuższych cięć, aby ułatwić korzystanie z opcjonalnego załącznika do wycinania np. okręgów.

Istnieją dwa tryby cięcia, jeden do blachy, a drugi do siatki lub kraty i ogrodzenia. Ponadto dostępny jest tryb przedmuchiwania przewodu powietrznego. Wszystkie funkcje wyświetlane są wyraźnie na ekranie LCD i można je wybierać oraz regulować za pomocą przycisku z pokrętłem. W HandyPlasma wbudowany jest automatyczny regulator sterujący przepływem powietrza do uchwytu, dzięki czemu nie ma potrzeby regulowania ciśnienia. Łatwo dostępny i wymienny filtr powietrza zewnętrznego skutecznie zatrzymuje wilgoć i zanieczyszczenia występujące często w przewodach sprężonego powietrza. Ponadto sprężone powietrze chłodzi elementy eksploatacyjne w korpusie palnika.

„Od przedstawicieli tych branż usłyszeliśmy, że potrzebują urządzenia, które pozwoliłoby im szybciej wykonywać pracę” — mówi Scherm. „Seria HandyPlasma stanowi niezwykle udane połączenie prostoty, mocy cięcia i łatwości przenoszenia”.

Handyplasma

 

ESAB HandyPlasma 35i i 45i wyposażone są w zaawansowany interfejs LCD ułatwiający nastawianie i obsługę oraz są w stanie rozdzielać metal o grubości do 24 mm.

 

 

x

x

Loading..