NOWE MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO PRZECINAREK PLAZMOWYCH CUTMASTER® BLACK SERIES  WYTRZYMUJĄ 60% DŁUŻEJ I UMOŻLIWIAJĄ PRZECINANIE O 16,6% GRUBSZEGO METALU

30/10/2019

ESAB wprowadza na rynek nowe, ulepszone materiały eksploatacyjne do przecinarek plazmowych Cutmaster® Black Series. Materiały te odznaczają się o 60% dłuższym okresem eksploatacji niż elektrody o standardowej trwałości. Stanowią one element wyposażenia uchwytu SL60QD™ 1Torch®, który jest dostarczany wraz z ręcznym systemem do cięcia plazmowego Cutmaster 60i. W połączeniu z wewnętrznymi modyfikacjami w przecinarce Cutmaster 60i nowe elektrody umożliwiają cięcie i przebijanie materiału o grubości 20 mm, czyli o 16,6% grubszego niż dotychczas. Zdolność rozdzielania Cutmaster 60i wynosi 38 mm.

„Ważąc zaledwie 16,8 kg, Cutmaster 60i i tak odznacza się najlepszym stosunkiem mocy do masy na rynku. Z materiałami eksploatacyjnymi Cutmaster Black Series ta przecinarka 60 A stanie się jeszcze lepszym sprzętem” — mówi Kris Scherm, szef działu ręcznych przecinarek plazmowych ESAB. „Dzięki materiałom eksploatacyjnym Cutmaster Black Series użytkownicy obniżą niższe koszty eksploatacji wskutek większej trwałości elektrod, a także będą w stanie wykonywać więcej dobrych jakościowo cięć każdą elektrodą”.

Opcjonalny zmechanizowany uchwyt

Użytkownikom, którzy chcą podłączyć przecinarkę Cutmaster 60i do stołu do cięcia w ramach półautomatycznej instalacji do cięcia plazmowego, ESAB oferuje zestaw zmechanizowany MechPak. MechPak zawiera wszystko, co jest potrzebne na początek, w tym zmechanizowany uchwyt SL100 1Torch z kablem 7,6 m lub 15,2 m, kasetę sterowniczą, przewód z przyłączem uchwytu ATC® oraz materiały eksploatacyjne.

„MechPak zawiera przyłącze zasilania do spustu funkcji start/stop zintegrowane z przyłączem uchwytu ATC” — mówi Scherm. „Do typowych zastosowań należy połączenie przecinarki Cutmaster 60i i uchwytu MechPak z traktorem Miggytrac™ lub Railtrac™ ESAB w półautomatycznej instalacji do cięcia, ukosowania lub żłobienia plazmowego”.

Elektrody Cutmaster Black Series (po prawej) wydłużają okres eksploatacji o 60% i pozwalają zwiększyć zdolność cięcia i przebijania o 16,6%. ESAB oferuje pełen zakres materiałów eksploatacyjnych do cięcia z odsunięciem lub bez oraz żłobienia.

NEW CUTMASTER BLACK SERIES PLASMA CUTTING CONSUMABLES  LAST 60% LONGER, HELP CUT 16.6 PERCENT THICKER METAL
x

x

Loading..