Nowe 3-fazowe wieloprocesowe urządzenia spawalnicze ESAB z serii Rebel™ oferują niepowtarzalne połączenie mocy, wydajności i mobilności

11/05/2018

ESAB Welding & Cutting Products zaprezentował wielofunkcyjny zasilacz łuku spawalniczego Rebel™ EMP 255ic i Rebel EMP 320ic do spawania metodami MIG/MAG, MMA i TIG. Oba urządzenia ważą zaledwie 31,4 kg i są zasilane z sieci 3-fazowej o napięciu 400 V +-10%. Rebel EMP 320ic zapewnia spawanie przy znamionowym natężeniu prądu spawania 320 amperów i napięciu 30 woltów w cyklu roboczym 40% i przy maksymalnym natężeniu prądu 350 amperów i napięciu 34 woltów, dzięki czemu jest bardziej przystosowany do pracy w trudnych zastosowaniach przemysłowych zarówno przy użyciu drutów litych, jak i drutów rdzeniowych. Rebel EMP 255ic zapewnia spawanie przy znamionowym natężeniu prądu wynoszącym 255 amperów i napięciu 26,8 woltów przy 40% cyklu pracy i przy maksymalnym natężeniu prądu 300 amperów i napięciu 34 woltów, dzięki czemu jest idealnym urządzeniem do zastosowań przemysłowych wymagających użycia drutów spawalniczych o średnicy od 1,0 mm do 1,2 mm.

„Urządzenia z serii Rebel są, jak dotąd, najbardziej przemysłowymi maszynami spośród wszystkich produktów linii Rebel. Ich wysokie parametry wyjściowe pozwalają użytkownikom czerpać korzyści wynikające z produktywności spawania łukowego stali niskowęglowej, stali nierdzewnej, a nawet aluminium i jego stopów" mówi Martin Freibergs, Business Product Manager Industrial / Light Industrial Product Systems, ESAB.

„Zastosowano 4-rolkowy system podawania spoiwa ze stabilną oraz płynną regulacją prędkości podawania drutu do 20,3 m/min, w połączeniu z dużym momentem obrotowym, urządzenia mogą zapewnić dokładne i równomierne podawanie drutów o wszystkich średnicach."

Oprócz doskonałych możliwości spawania metodami MIG/MAG, te wielofunkcyjne urządzenia zapewniają również pełną wydajność spawania elektrodami otulonymi (MMA) przy użyciu elektrod o średnicy do 5 mm, jak również możliwość spawania metodą TIG z dostępem do wszystkich funkcji stosowanych w tej metodzie oraz z uchwytem chłodzonym gazem i przyciskiem w rękojeści uchwytu przeznaczonym do profesjonalnego zajarzania łuku za pomocą funkcji Lift TIG. Urządzenia wyposażone są elektrozawór gazu osłonowego zarówno do metody MIG/MAG jak również metody TIG DC.

Martin Freibergs mówi, że „Tradycyjnymi urządzeniami o podobnych parametrach wyjściowych są zazwyczaj jednofunkcyjne urządzenia MIG/MAG. Często brakuje im mocy i zdolności do wykonywania długich cykli spawania. Rebel EMP 320ic oferuje producentom maszynę o prawdziwie przemysłowej wydajności do pracy w warsztacie i zapewnia moc, mobilność i elastyczną wielofunkcyjność, jakich potrzebują wykonawcy do montażu konstrukcji stalowych."

Wszechstronne zasilacze łuku spawalniczego

Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic zachowują zalety innych urządzeń Rebel EMP, w tym wyposażenie w kolorowy wyświetlacz typu TFT-LCD.

„Wielojęzyczny interfejs użytkownika zapewnia graficzny i intuicyjny sposób wybierania procesów i nastawiania parametrów" – mówi M. Freibergs. Częścią DNA urządzeń Rebel jest również inteligentna technologia sMIG firmy ESAB ("smart MIG"), która przyspiesza i ułatwia spawanie łukiem zwarciowym metodami MIG/MAG. Funkcja sMIG monitoruje technikę operatora i nieustannie dostosowuje nastawy, w celu zapewnienia stabilnego łuku i w efekcie wykonywanie złącz spawanych o stałej doskonałej jakości.

„Możesz usłyszeć, jak sMIG dostraja łuk po kilku sekundach spawania, wybierając opcję objawiającą się charakterystycznym dźwiękiem łuku zwarciowego przypominającym skwierczenie smażonego bekonu, który oznacza właściwe parametry spawania" — mówi Freibergs. „Ta technologia redukuje przestoje wywoływane zmianami parametrów, pomaga w szkoleniu nowych operatorów i poprawia spójność między stanowiskami spawalniczymi."

Konstrukcja urządzeń Rebel jest zwarta i zajmuje niewiele miejsca, a maszyna może pomieścić zarówno szpule 200 mm, jak i 300 mm o masie do 18 kg. Oba urządzenia wykorzystują tę samą mocną obudowę o rozmiarach 686 x 292 x 495, która umożliwia użytkownikom przenoszenie urządzenia Rebel na stanowisko pracy, manewrowanie wokół warsztatu za pomocą dostosowanego dwukołowego wózka lub utrzymanie jej na stole warsztatowym, zapewniając niezrównaną elastyczność pracy w warsztacie i w terenie.

ESAB Welding & Cutting Products jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. ESAB dostarcza klientom na całym świecie spoiwa, sprzęt i akcesoria spawalnicze do wielu procesów, począwszy od procesów spawania i cięcia potwierdzonych wieloletnią praktyką aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji.

Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic
Wieloprocesowe zasilacze łuku -  Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic umożliwiają użytkownikom zwiększenie wydajności spawania łukiem zwarciowym oraz natryskowym przy wysokim cyklu pracy.
x
x

x

Loading..