This site uses cookies and other tracking technologies to provide you with our services, enhance the performance and functionality of our services, analyze the use of our products and services, and assist with our advertising and marketing efforts.

Cookie Policy   Privacy Notice

Nowe 3-fazowe wieloprocesowe urządzenia spawalnicze ESAB z serii Rebel™ oferują niepowtarzalne połączenie mocy, wydajności i mobilności

11/05/2018

ESAB Welding & Cutting Products zaprezentował wielofunkcyjny zasilacz łuku spawalniczego Rebel™ EMP 255ic i Rebel EMP 320ic do spawania metodami MIG/MAG, MMA i TIG. Oba urządzenia ważą zaledwie 31,4 kg i są zasilane z sieci 3-fazowej o napięciu 400 V +-10%. Rebel EMP 320ic zapewnia spawanie przy znamionowym natężeniu prądu spawania 320 amperów i napięciu 30 woltów w cyklu roboczym 40% i przy maksymalnym natężeniu prądu 350 amperów i napięciu 34 woltów, dzięki czemu jest bardziej przystosowany do pracy w trudnych zastosowaniach przemysłowych zarówno przy użyciu drutów litych, jak i drutów rdzeniowych. Rebel EMP 255ic zapewnia spawanie przy znamionowym natężeniu prądu wynoszącym 255 amperów i napięciu 26,8 woltów przy 40% cyklu pracy i przy maksymalnym natężeniu prądu 300 amperów i napięciu 34 woltów, dzięki czemu jest idealnym urządzeniem do zastosowań przemysłowych wymagających użycia drutów spawalniczych o średnicy od 1,0 mm do 1,2 mm.

„Urządzenia z serii Rebel są, jak dotąd, najbardziej przemysłowymi maszynami spośród wszystkich produktów linii Rebel. Ich wysokie parametry wyjściowe pozwalają użytkownikom czerpać korzyści wynikające z produktywności spawania łukowego stali niskowęglowej, stali nierdzewnej, a nawet aluminium i jego stopów" mówi Martin Freibergs, Business Product Manager Industrial / Light Industrial Product Systems, ESAB.

„Zastosowano 4-rolkowy system podawania spoiwa ze stabilną oraz płynną regulacją prędkości podawania drutu do 20,3 m/min, w połączeniu z dużym momentem obrotowym, urządzenia mogą zapewnić dokładne i równomierne podawanie drutów o wszystkich średnicach."

Oprócz doskonałych możliwości spawania metodami MIG/MAG, te wielofunkcyjne urządzenia zapewniają również pełną wydajność spawania elektrodami otulonymi (MMA) przy użyciu elektrod o średnicy do 5 mm, jak również możliwość spawania metodą TIG z dostępem do wszystkich funkcji stosowanych w tej metodzie oraz z uchwytem chłodzonym gazem i przyciskiem w rękojeści uchwytu przeznaczonym do profesjonalnego zajarzania łuku za pomocą funkcji Lift TIG. Urządzenia wyposażone są elektrozawór gazu osłonowego zarówno do metody MIG/MAG jak również metody TIG DC.

Martin Freibergs mówi, że „Tradycyjnymi urządzeniami o podobnych parametrach wyjściowych są zazwyczaj jednofunkcyjne urządzenia MIG/MAG. Często brakuje im mocy i zdolności do wykonywania długich cykli spawania. Rebel EMP 320ic oferuje producentom maszynę o prawdziwie przemysłowej wydajności do pracy w warsztacie i zapewnia moc, mobilność i elastyczną wielofunkcyjność, jakich potrzebują wykonawcy do montażu konstrukcji stalowych."

Wszechstronne zasilacze łuku spawalniczego

Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic zachowują zalety innych urządzeń Rebel EMP, w tym wyposażenie w kolorowy wyświetlacz typu TFT-LCD.

„Wielojęzyczny interfejs użytkownika zapewnia graficzny i intuicyjny sposób wybierania procesów i nastawiania parametrów" – mówi M. Freibergs. Częścią DNA urządzeń Rebel jest również inteligentna technologia sMIG firmy ESAB ("smart MIG"), która przyspiesza i ułatwia spawanie łukiem zwarciowym metodami MIG/MAG. Funkcja sMIG monitoruje technikę operatora i nieustannie dostosowuje nastawy, w celu zapewnienia stabilnego łuku i w efekcie wykonywanie złącz spawanych o stałej doskonałej jakości.

„Możesz usłyszeć, jak sMIG dostraja łuk po kilku sekundach spawania, wybierając opcję objawiającą się charakterystycznym dźwiękiem łuku zwarciowego przypominającym skwierczenie smażonego bekonu, który oznacza właściwe parametry spawania" — mówi Freibergs. „Ta technologia redukuje przestoje wywoływane zmianami parametrów, pomaga w szkoleniu nowych operatorów i poprawia spójność między stanowiskami spawalniczymi."

Konstrukcja urządzeń Rebel jest zwarta i zajmuje niewiele miejsca, a maszyna może pomieścić zarówno szpule 200 mm, jak i 300 mm o masie do 18 kg. Oba urządzenia wykorzystują tę samą mocną obudowę o rozmiarach 686 x 292 x 495, która umożliwia użytkownikom przenoszenie urządzenia Rebel na stanowisko pracy, manewrowanie wokół warsztatu za pomocą dostosowanego dwukołowego wózka lub utrzymanie jej na stole warsztatowym, zapewniając niezrównaną elastyczność pracy w warsztacie i w terenie.

ESAB Welding & Cutting Products jest uznanym liderem w branży spawania i cięcia. ESAB dostarcza klientom na całym świecie spoiwa, sprzęt i akcesoria spawalnicze do wielu procesów, począwszy od procesów spawania i cięcia potwierdzonych wieloletnią praktyką aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji.

Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic
Wieloprocesowe zasilacze łuku -  Rebel EMP 255ic i Rebel EMP 320ic umożliwiają użytkownikom zwiększenie wydajności spawania łukiem zwarciowym oraz natryskowym przy wysokim cyklu pracy.
x
x

x

Loading..