AUTOMATYCZNA PRZYŁBICA SPAWALNICZA SAVAGE A40 ZAPEWNIA  DOSKONAŁE POŁĄCZENIE WYGLĄDU, FUNKCJONALNOŚCI I ERGONOMII

16/03/2020

Firma ESAB Welding & Cutting Products wprowadziła właśnie do sprzedaży nową automatyczną przyłbicę spawalniczą SAVAGE A40. Bazująca na udanych rozwiązaniach modelu SENTINEL™ A50 automatyczna przyłbica spawalnicza SAVAGE A40 zapewnia doskonałą funkcjonalność z myślą o potrzebach zarówno okazjonalnych, jak i zawodowych użytkowników – a wszystko to w atrakcyjnej cenie.

„W modelu SAVAGE wprowadzono nowy samościemniający filtr ADF firmy ESAB wykonany w technologii True Color, który zapewnia lepszą widoczność jeziorka spawalniczego oraz otoczenia” – wyjaśnia dr Azfar Kamal, Director R&D i Global Product Manager – PPE, ESAB. „Wszędzie tam, gdzie ważne jest precyzyjne wykonywanie prac spawalniczych, użytkownicy korzystający z przyłbicy z serii SAVAGE mogą liczyć na jaśniejszy obraz oraz lepsze odwzorowanie kolorów”

Nowy produkt serii SAVAGE – podobnie jak przyłbice z serii SENTINEL – wyposażony jest w dostępny z zewnątrz przycisk trybu szlifowania. Spawacz może z łatwością aktywować z lewej strony przyłbicy stopień zaciemnienia 4 DIN dla trybu szlifowania, nawet mając założoną rękawicę spawalniczą. Tryb szlifowania może również nadawać się do wykorzystania w procesach cięcia.

Szerszy i lepszy widok

Filtr ADF w przyłbicy SAVAGE oferuje klasę optyczną 1/1/1/2 (tę samą co produkt z serii SENTINEL) z regulacją stopnia zaciemnienia DIN w zakresie od 9 do 13. Okienko obserwacyjne o wymiarach 100 x 50 mm daje szerszy kąt widzenia i ułatwia orientację w przestrzeni. Cztery czujniki zapewniają szybszą reakcję – zwłaszcza podczas pracy w niestandardowej pozycji.

„Przyłbice o klasie optycznej 1/1/1/2 zapewniają zawsze wyraźny i ostry obraz jeziorka spawalniczego bez dodatkowego kosztu związanego z uzyskaniem zależności kątowej na poziomie klasy 1. W przypadku większości operatorów różnica jest trudna do zauważenia” – podkreśla dr Kamal. „Nasze badania opinii klientów wskazują, że klasa ta zapewnia użytkownikom najlepsze połączenie funkcjonalności i wartości”.

Elementy regulacji czułości i opóźnienia wewnątrz przyłbicy pozwalają użytkownikowi na zmianę reakcji w odpowiedzi na różne warunki spawania. Regulacja czułości jest przydatna podczas spawania metodą TIG niskim prądem. Pozwala to na lepszą reakcję filtra na mniejsze światło łuku. Regulacja opóźnienia umożliwia ustawienie przedziału czasu, w trakcie którego filtr ADF ma pozostać przyciemniony po wyłączeniu łuku spawalniczego. Krótkie opóźnienie przyspiesza pracę podczas wykonywania spoin sczepnych, podczas gdy dłuższe opóźnienie jest przydatne w trakcie spawania wysokim prądem.

Zaawansowana technologicznie lekka konstrukcja – przyłbica waży zaledwie 500 g – zapewnia najwyższy komfort i ochronę we wszystkich procesach. Jeśli ze względów bezpieczeństwa wymagane jest użycie kasku ochronnego, można skorzystać z opcjonalnego adaptera do montażu kasku w przyłbicy SAVAGE A40.

The SAVAGE A40 helmet features True Color lens technology for a better view of the weld puddle, an externally activated Grind Button and a 1/1/1/2 optical class lens, all at an attractive price.

W oferowanej w atrakcyjnej cenie przyłbicy SAVAGE A40 wprowadzono technologię True Color, która zapewnia lepszą widoczność jeziorka spawalniczego, dostępny z zewnątrz przycisk trybu szlifowania oraz filtr ADF o klasie optycznej 1/1/1/2.

x

x

Loading..